logo BEREA
  


  CHATA :: história
:: rekonštrukcia chaty
:: brigády (archív)
:: súčasný stav
 

Kresťanské centrum BEREA
Okružná 3190
900 01 Modra
 
berea@berea.sk
 
IČO: 30794358
 
Bežný účet:
IBAN SK55 1100 0000 0026 2901 0205
Účet na príspevky: IBAN SK42 7500 0000 0040 2506 9774
ďalšie detaily >

Brigádnici z Trenčína

Modra - Harmónia, 26. - 28. júl, 7. - 10. august


Po týždennom v Harmónii s manželmi Vyhnánkovcami naša chata dlho „nevychladla“, ale poskytla teplé prístrešie ďalšej skupine mladých ľudí z trenčianskeho zboru, o ktorú sa ochotne postaral brat Jozef Abrman.

I keď tento pobyt trval iba necelé tri dni, Pán si ich naozaj poriadne využil a videli sme, ako sa dotýka mladých ľudských srdiečok, napĺňa ešte nezrekonštruované a takmer prázdne priestory svojou prítomnosťou a dodáva istotu, že táto chata je naozaj užitočná a bude slúžiť ešte veľa ďalších rokov a pomáhať premieňať ľudské duše.

Len tak ľahko nezabudneme na brata Lacka Kočkovského z Modry, ktorý nám rozprával pri ohníku svoje až takmer neuveriteľné svedectvo, keď ho zlomil alkohol tak, že sa ocitol medzi životom a smrťou a v posledných výkrikoch zúfalstva sa mu zrazu ohlásil živý Boh a podal mu svoju pomocnú ruku, dal sa mu spoznať, ponúkol mu nový zmysel života a každodennú radosť, ktorú nikdy predtým nepoznal. Na otázku, či ešte pije s úsmevom odpovedá: „Samozrejme, že pijem... inak by som tu nebol. Aj dnes som už vypil dva litre Kofoly.“

Okrem dvoch svedectiev, príjemných stíšení a úprimných modlitieb sme takisto ponúkli svoje ruky na podzemné práce, kde sme pomohli prehĺbiť chodbu, fúrikovať, lopatovať, zbíjať a nosiť kýble. Záver nášho pobytu ukončilo pobudnutie na kúpaliskách v Senci.

chtren1.jpg
chtren1.jpg
chtren2.jpg
chtren2.jpg
chtren3.jpg
chtren3.jpg
chtren4.jpg
chtren4.jpg
chtren5.jpg
chtren5.jpg

7. augusta našu chatu navštívilo na štyri dni jedenásť mladých mužov z Trenčína, z toho traja návštevníci až z ďalekého zámoria, zo Springfield, Missouri v USA, aby mohli prispieť svojimi rukami a nohami k Božiemu dielu. Práca naozaj išla ako na bežiacom páse, kamene a hlina v desiatkach vedier opúšťala čerstvo vykopané priestory z budúcej klubovne. Plán sa dodržal a my sme sa prekopali až pod pôvodné schodisko v hale.

Okrem pracovných chvíľ sme prežili aj tie, keď sme mali možnosť spoznávať sa navzájom, prehlbovať vzťahy, ale aj prehlbovať vzťah s našim úžasným Bohom, ktorý pre nás (veríme, že aj čo sa týka tejto chaty) pripraví raz veľké veci.

Preberali sme knihu Nehemiáša, do ktorej nás uviedol brat Jožko Abrman, vedúci celej skupinky. Okrem toho nám aj vyváral perfektné špeciality a rozmaznával naše žalúdky. Večer sme trávili pri chvíľkach svedectiev a chvál a raz sa nám dokonca podarilo po upršaných dňoch prebrať ohník k životu. Svojou prítomnosťou sme potešili aj kresťanský zbor v Modre. Návštevu sme zavŕšili obľúbenou modranskou zmrzlinou a posledný deň sme zakončili návštevou kúpaliska v Senci.

Rozhodne neľutujem, že som tieto dni mohla prežiť na našej chate – boli plné veselých chvíľ, nezabudnuteľných zážitkov, prehlbovania vzťahov a hlavne ľudí, ktorých spája nikdy nevyhasínajúca láska pravého živého Boha, bez ktorého by sme sa na tomto mieste určite nikdy nestretli.

Viera Tarčová

na začiatok