logo BEREA
  


  CHATA :: história
:: rekonštrukcia chaty
:: brigády (archív)
:: súčasný stav
:: penzión BEREA
 

Kresťanské centrum BEREA
Okružná 3190
900 01 Modra
 
berea@berea.sk
 
IČO: 30794358
 
Bežný účet:
IBAN SK55 1100 0000 0026 2901 0205
Účet na príspevky: IBAN SK42 7500 0000 0040 2506 9774
ďalšie detaily >

Rekreačné a vzdelávacie zariadenie

Modra - Harmónia, Okružná 3190


Zväčšiť mapu

Práca s deťmi a mládežou vrátane letných pobytov mala v Kresťanských zboroch na Slovensku dlhú tradíciu a prinášala dobré ovocie. Počas komunistického režimu to bolo samozrejme v ilegalite a v improvizovaných podmienkach. Od roku 1989 je tu sloboda pre otvorenú činnosť, ale improvizácia zväčša zostala. Zborom doteraz chýbal vlastný objekt pre rekreačné a vzdelávacie účely. Avšak teraz sa vízia stáva skutočnosťou.

Koncom roku 2003 sa naskytla príležitosť zakúpiť v dražbe vhodný objekt - bývalú podnikovú chatu v Modre-Harmónii. Vďaka obetavému dávaniu veriacich sa podarilo behom pár mesiacov vyzbierať polovicu dražobnej sumy (čo možno bez preháňania označiť ako zázrak) a mohli sme sa zúčastniť dražby.

Úspech v dražbe znamenal, že sme sa okamžite ocitli pred ďalšou neprekonateľnou prekážkou - pre nás ale nie pre Boha - vyzbierať za dva mesiace ďalšie financie na uzavretie transakcie. Pán Boh povzbudil mnohých darcov aj v zahraničí: nie boháčov, ktorí by dávali z prebytku, ale skôr mnoho obetavých drobných podporovateľov a potrebná suma bola na účte deň pred termínom splatnosti. Boh je veľký!

pod snehom.jpg
pod_snehom.jpg
zadny pohlad.jpg
zadny_pohlad.jpg
kuchyna.jpg
kuchyna.jpg
brigada.jpg
brigada.jpg
piknik.jpg
piknik.jpg
spolocenska.jpg
spolocenska.jpg
starsi bratia.jpg
starsi_bratia.jpg
zima na chate.jpg
zima_na_chate.jpg

Nasledovala fáza projekčnej prípravy (pozrite si plány) a vybavovanie stavebného povolenia na rekonštrukciu, čo na Slovensku trvá dlho - v našom prípade do konca roku 2005, ale napokon sme mali vybavené všetky papiere a po tuhej zime sme sa pustili do práce. V roku 2008 sme prikúpili k nášmu ešte aj susedný pozemok.

Objekt chceme sprevádzkovať ako kresťanské rekreačné, konferenčné a vzdelávacie zariadenie s kapacitou do 70 účastníkov. Pred nami je ohromné množstvo práce a finančné potreby prevyšujú naše možnosti, ale my do toho nejdeme vo vlastnej sile. V dôvere v mocného a dobrého Pána prikladáme ruku k dielu a hľadáme ďalších, ktorí chcú budovať s nami. Radi sa s Vami pozhovárame o konkrétnych potrebách a možnostiach podpory tohto diela.

V roku 2019 sa podarilo stavebnú časť rekonštrukcie ukončiť získaním kolaudačného rozhodnutia. Zostáva dokončiť exteriér a získať oprávnenie pre poskytovanie ubytovacích a stravovacích služieb ako Penzión BEREA. Radi tu niekedy privítame aj Vás.

 
na začiatok