BEREA PUBLISHING
  


  VYDAVATEĽSTVO :: vydané tituly
:: pripravujeme
 

Kresťanské centrum BEREA
Okružná 3190
900 01 Modra
 
berea@berea.sk
 
IČO: 30794358
číslo účtu: 2629010205/1100
ďalšie detaily >

BEREA PUBLISHING

Vydavateľstvo KC BEREA


Vydané tituly

Erin Hughes a Lita Cosner:
Stvorenie – Odpovede pre deti

Vydajte sa za dobrodružstvami s rodinou Jakubíkovcov a zistite spolu s nimi, že Biblia má odpovede na všetky naše najväčšie otázky!

Započúvajte sa do ich rodinných lekcií a zistite:

 • Prečo existujú tŕne a pichliače?
 • Píše sa v Biblii o Dobe ľadovej?
 • Prečo musíme pracovať?
 • Dejú sa zázraky?
 • A omnoho viac!

   

 • Stvorenie – Odpovede pre deti

   

   

  Tom Short: Čo ak predsa

  Kniha pre zdravo rozmýšľajúcich ľudí, ktorá originálnym spôsobom podáva informácie o základoch kresťanskej viery. Tom Short poskytuje zaujímavé argumenty, ktoré vykresľujú Ježiša Krista a Bibliu v úplne novom svetle. Ale pozor! Môžeš prísť na to, že kresťanská viera je skutočne logicky obhájiteľná a potom budeš sám stáť pred tou najdôležitejšou zo všetkých otázok.

   

  Čo ak predsa?

   

   

  Harold Rawlings: Základné biblické pravdy

  Kniha s podtitulom Výklad hlavných biblických doktrín je vydaná v spolupráci s The Rawlings Foundation. Jednoduchým, prehľadným a praktickým spôsobom ozrejmuje všetky základné biblické pravdy a témy týkajúce sa viery a kresťanského života.

   

  Strážna služba lásky

   

   

  Josef Kurz: Strážna služba lásky

  Prvý titul vydaný v edícii Podnety na budovanie cirkvi sa venuje dôležitej téme káznenia v cirkvi. Vykonávanie zborovej disciplíny je žiaľ neraz zanedbávané alebo vykonávané nevhodným spôsobom.

  Autor píše: „Ak chceme vykonávať káznenie skutočne v Kristovom duchu, musíme dbať vždy na dve základné pravidlá, bez ktorých si pravú kázeň vôbec nemožno predstaviť. Tie dve pravidlá sú (1) vždy pravdu a (2) vždy lásku. Len kázeň konaná v duchu pravdy a lásky je dobrá, užitočná a prospešná. Len v pravde a v láske je podstata dobrého káznenia a jeho vlastná povaha.“

  Brožúrku s rozsahom 40 strán v cene 2€ si môžete objednať na adrese KC BEREA.
   

  Strážna služba lásky

   

   

  Josef Kurz: Služba slova

  Druhý titul vydaný v edícii Podnety na budovanie cirkvi je adresovaný služobníkom slova - teda bratom, ktorí ako laici kážu Božie slovo v zhromaždeniach. Je vydaná v elektronickej verzii vo formáte PDF a dostupná na stiahnutie.
   

  Služba slova

  Pripravujeme

  Získali sme povolenie od niektorých zahraničných vydavateľstiev z prostredia bratských zborov na prekladanie a vydávanie literatúry z ich produkcie. Autormi pripravovaných publikácií, ktoré sa venujú otázkam zborového života, vodcovstva a spolupráce, sú Gerd Goldmann a Wolfgang Klippert.

  V edícii Naše korene pripravujeme vydanie životopisov zakladateľov zborov na Slovensku, Fredericka Butchera a Michala Sadloňa.