logo BEREA
  


  MODLITBY :: modlitebné námety
:: námety e-mailom
:: bratské hnutie 2003
:: IDOP 2004
 

Kresťanské centrum BEREA
Okružná 3190
900 01 Modra
 
berea@berea.sk
 
IČO: 30794358
 
Bežný účet:
IBAN SK55 1100 0000 0026 2901 0205
Účet na príspevky: IBAN SK42 7500 0000 0040 2506 9774
ďalšie detaily >

Modlitebný servis KC BEREA

Archív modlitebných námetov

Kresťanské zbory na Slovensku

4. týždeň (23. - 29. január 2023)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanské zbory a zhromaždenia na severe Slovenska – Martin, Turany, Krpeľany, Žilina, Čadca a Dolný Kubín.


PAKISTAN – OBNOVA PO POVODNI

Kresťanská nemocnica bola poškodená ničivými záplavami v júli až septembri 2022. V týchto dňoch bola ukončená rýchla obnova budov nemocnice ako aj zboru a nedeľnej školy; to je veľkým povzbudením pre miestnu menšinovú kresťanskú komunitu. Humanitárna pomoc sa dostala k viac než 2000 kresťanským rodinám v oblasti, kde povodeň spôsobila najväčšie škody.

Zdroj správ: Barnabas Fund


na začiatok

3. týždeň (16. - 22. január 2023)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanský zbor v Púchove i za miestne zhromaždenie v Nimnici.


ČESKÁ REPUBLIKA – VIETNAMSKÝ NOVÝ ROK

V nedeľu 22.1. sa začína vietnamský Nový rok podľa lunárneho kalendára. V tom čase sa spolu stretávajú celé rodiny na oslavu. V Českej republike sú Vietnamci oficiálne uznaná menšina. Mnohí z nich majú doma a vo svojich obchodoch rodinné oltáre. Prosíme o modlitby za svedectvo kresťanov, od ktorých sa čaká, že sa pripoja k spoločným rituálom, uctievaniu duchov predkov a jedenia jedál obetovaných modlám.

Zdroj správ: Echoes International


na začiatok

2. týždeň (9. - 15. január 2023)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanský zbor vo Zvolene a domov dôchodcov ÉLIM, i miestne zhromaždenia v okolí: Banská Bystrica, Hronec, Dúbravica, Sucháň a Lučenec.


INDONÉZIA – ROZLIČNÉ VIANOCE

Vlaňajšia vianočná nedeľa vošla ho histórie ako deň, keď prezident Joko Widodo, ktorý je moslim, prvýkrát neohlásene navštívil dva kostoly. Vo svojom príhovore v katedrále sa vyjadril v prospech tolerancie medzi náboženstvami. Žiaľ, že týmto príkladom prezidenta sa neriadia občania v rôznych častiach krajiny. Počas Vianoc boli zo strany polície alebo bojovne naladených moslimov násilne zastavené bohoslužby na viacerých miestach. Získanie oficiálneho povolenia k zhromaždeniam je náročné, a niekedy ani to nestačí na ochranu pred militantnými skupinami, ktoré zastrašujú a šikanujú kresťanov.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

1. týždeň (2. - 8. január 2023)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Božie požehnanie pre zbory a zhromaždenia na hornom Ponitrí: Prievidza, Zemianske Kostoľany, Lehota pod Vtáčnikom a Horná Ves.


TUNISKO – PRIAZNIVÉ ZMENY

V nedávnom referende Tunisania odhlasovali zmenu ústavy, podľa ktorej už islam nebude považovaný za štátne náboženstvo. Nové zákony majú zabrániť zneužívaniu náboženstva na politické ciele. Môže sa zlepšiť aj situácia kresťanov, zvlášť tých, čo sa obrátili od islamu.

Zdroj správ: Bridgeway Publications


na začiatok  |  archív 2022