logo BEREA
  


  MODLITBY :: modlitebné námety
:: bratské hnutie 2003
:: IDOP 2004
 

Kresťanské centrum BEREA
Okružná 3190
900 01 Modra
 
berea@berea.sk
 
IČO: 30794358
číslo účtu: 2629010205/1100
ďalšie detaily >

Modlitebný servis KC BEREA

Archív modlitebných námetov

Kresťanské zbory na Slovensku

52. týždeň (25. - 31. december 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Božie požehnanie pre zbory a zhromaždenia na hornom Ponitrí: Prievidza, Zemianske Kostoľany a Lehota pod Vtáčnikom a Horná Ves.


AFGANISTAN - SLUŽBA MLADÝM

Veľa mladých ľudí v západnej Ázii je sklamaných z ich náboženských vodcov a zároveň túžia po duchovnej realite. Takýmto slúži kresťanské rozhlasové a televízne vysielanie zo zahraničia. Ponúka im aj možnosť písať do redakcie, keď potrebujú duchovnú radu alebo modlitbu, čo mnohí aj využívajú. Funguje aj "Virtuálna biblická škola", ktorá má cez internet a mobilné siete kontakt s 4 500 Afgancami.

Zdroj správ: Bridgeway Publications


na začiatok

51. týždeň (18. - 24. december 2017)

Milí bratia a sestry,
v tomto týždni sa modlime za veriacich v zboroch v Novom Meste nad Váhom a Trenčíne aj zhromaždenia v Piešťanoch a Zemianskom Podhradí.


KRESŤANIA VO VÄZENÍ

Pre väčšinu kresťanov sú Vianoce radostným obdobím. No pre tých, čo sú oddelení od svojich príbuzných a spoluveriacich kvôli väzneniu alebo zajatiu, môže byť zvlášť boľavým. Kresťania sú väznení v Alžírsku, Barme, Číne, Eritrei, Indonézii, Iráne, Pakistane, Severnej Kórei, Tadžikistane, Turecku, Vietname a inde. Sú medzi nimi pastori a evanjelisti, verejne angažovaní kresťania i prostí ľudia. Dôvody ich väznenia sú rôzne, ale vždy je to spojené s veľkým duchovným i emocionálnym vypätím i telesným útlakom. "Pamätajte na väzňov." (Heb 13,3)

Zdroj správ: WEA Religious Liberty Commission


na začiatok

50. týždeň (11. - 17. december 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Kresťanský zbor v Nitre i malé miestne zhromaždenia v Nových Zámkoch a Čankove.

ALIANČNÝ MODLITEBNÝ TÝŽDEŇ 2018

Aliančný modlitebný týždeň v roku 2018 bude od 7. do 14. januára 2018 a jeho témou budú "Pútnici a cudzinci". Texty pre AMT 2018 nájdete na stránkach Evanjelickej aliancie v SR www.eask.sk.


AFRIKA - BIBLIE PRE VOJAKOV

Mnohí vojaci a policajti v rôznych krajinách Afriky dostali Biblie, aby pomohli im aj traumatizovaným skupinám, uprostred ktorých slúžia. Patria k nim napríklad vojaci zo Sierra Leone vyslaní ako mierové sily do Somálska. Jeden veliteľ z Botswany sa vyjadril: "Nemohli sme dostať lepší dar ako Bibliu. Je to kniha života. Pomáha nám upevniť morálku medzi vojakmi."

Zdroj správ: Bridgeway Publications


na začiatok

49. týždeň (4. - 10. december 2017)

Milí bratia a sestry,
prosíme o modlitby za Kresťanské zbory v Trnave, Seredi a Galante.


ALŽÍRSKO - OBMEDZENÁ SLOBODA

Nová ústava Alžírska prijatá vo roku 2016 zaručuje v krajine slobodu vyznania. V praxi však zbory často narážajú na obmedzenia kvôli uplatňovaniu staršieho zákona o nemoslimských náboženstvách z roku 2006. V novembri úrady násilne zatvorili jeden zbor kvôli údajnému "ilegálnemu tlačeniu evanjelií a evanjelizačnej literatúry".

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

48. týždeň (27. november - 3. december 2017)

Milí bratia a sestry,
prosíme o modlitby za podkarpatské kresťanské zbory: Modra, Pezinok a Bratislava-Rača.


ZIMBABWE - VÝZVA CIRKVI

Situácia v Zimbabwe je neprehľadná po tom, čo si armáda vynútila odstúpenie dlhoročného diktátora Roberta Mugabeho. Cirkvi v Zimbabwe vydali spoločné vyhlásenie, v ktorom hovoria, že okamih krízy je zároveň príležitosťou pre národnú obnovu. Priznávajú, že všetci vrátane kresťanov majú svoj podiel na stave národa a vyzývajú k pokániu a modlitbám za zmierenie, pokoj a jednotu

Zdroj správ: Christianity Today


na začiatok

47. týždeň (20. - 26. november 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Kresťanské zbory Bratislava, Devínska Nová Ves a Šamorín aj malé miestne zhromaždenia na Záhorí.


PAKISTAN - SÚD ZA "RÚHANIE"

V Pakistane platí neslávne známy a často zneužívaný zákon o rúhaní. Každý rok sú kvôli nemu stíhané desiatky kresťanov. Známym prípadom je Asia Bibi, matka 7 detí, ktorá je už 8. rok vo väzení a hrozí jej trest smrti za to, že pred susedami svedčila o Kristovi a vyzdvihla ho nad Mohameda. V decembri by mal súd rozhodnúť o jej definitívnom odsúdení alebo prepustení, ale doteraz nenašli 3. sudcu na doplnenie tribunálu. Aj v prípade prepustenia jej hrozí smrť z rúk tisícov sfanatizovaných moslimov v krajine. Modlime sa za priaznivý súdny výrok, čo by bol významný precedens, ako aj zrušenie hanebného zákona o rúhaní.

Zdroj správ: Branislav Škripek


na začiatok

46. týždeň (13. - 19. november 2017)

Milí bratia a sestry,
tento týždeň sa modlime za východné Slovensko: zbor v Batizovciach a zhromaždenia v Prešove a okolí.


ČESKÁ REPUBLIKA - EVANJELIUM OKOLOIDÚCIM

Skupina veriacich ľudí cieľavedome oslovuje ľudí na verejnosti. Po príprave a spoločných modlitbách vyjdú do ulíc a parkov, kde okoloidúcim ponúknu malý darček, len tak, aby im urobili radosť; asi 70% ľudí to vďačne prijme. Pri priaznivej odozve povedia, že živý Pán Ježiš koná v ich životoch úžasné veci a ponúknu im modlitbu za nejaký konkrétny problém; asi 40% odhalí niečo zo svojho života a prijme ponúkanú modlitbu za jeho riešenie. Asi 20% si ochotne vypočuje kratučké osobné svedectvo kresťana a 10% jednoduché vysvetlenie evanjelia. Záujemcom ponúknu ďalšie stretávanie a spoločné neformálne čítanie Biblie. Takto už boli oslovení ľudia v rôznych mestách. Prosme, aby rozsievané Božie slovo prinieslo dobrú žatvu.

Zdroj správ: Pavel a Danka Vopaleckí


na začiatok

45. týždeň (6. - 12. november 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanské zbory a zhromaždenia na severe Slovenska - Martin, Turany, Krpeľany, Žilina a Čadca.


INDIA - POKROK NA ĎALEKOM SEVERE

Štát Bihar na severe Indie patril medzi najmenej zasiahnuté evanjeliom. Za uplynulých vyše 100 rokov tu našli misionári zo zahraničia alebo z juhu krajiny slabú odozvu. Vďaka Bohu sa dnes otvárajú dvere pre evanjelium v mnohých odľahlých dedinách. V krátkom čase tu vzniklo 45 nových zborov a do služby na plný čas sa dalo 60 domácich pracovníkov. Je to od nich veľká obeť, lebo slúžia vo veľmi skromných podmienkach.

Zdroj správ: Gospel Missions of India


na začiatok

44. týždeň (30. október - 5. november 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanský zbor v Púchove i za miestne zhromaždenie v Nimnici.


NEPÁL - SLUŽBA EVANJELIA POKRAČUJE

Šárka Š. z ČR ukončila po 2 rokoch zo zdravotných dôvodov pôsobenie v Nepále, ale pokračuje pracovať v tíme misijnej organizácie OM. Výsledkom jej služby v Nepále sú zmenené životy žien a detí, ktoré uverili a našli si živobytie. Tím OM v Nepále výdatne pomáhal aj ľuďom postihnutým zemetrasením. Prosím, pokračujme v modlitbách za slobodu pre zdieľanie evanjelia, ktorú obmedzuje nová ústava Nepálu a zákony proti obracaniu na inú vieru.

Zdroj správ: Šárka Š.


na začiatok

43. týždeň (23. - 29. október 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanský zbor vo Zvolene a domov dôchodcov ÉLIM, i miestne zhromaždenia v okolí: Banská Bystrica, Hronec, Dúbravica, Sucháň a Lučenec.


ŠPANIELSKO - POMALÉ ODOVZDÁVANIE ŠTAFETY

Ken Barrett s manželkou Alison z bratských zborov v Anglicku dlhodobo slúžia v Španielsku; Ken odovzdáva štafetu domácim pracovníkom. V zbore v Alcalá, ktorý vznikol počas jeho pôsobenia, už prevzali zodpovednosť miestni starší bratia. Ken vycvičil aj desiatky evanjelistov v kázaní na verejnosti s pomocou kreslenia na tabuľu. Niektorí to využívajú len pri práci s deťmi v zbore, iní sa odvažujú aj na ulice a námestia; Ken naďalej pravidelne ohlasuje evanjelium v Madride a Alcalá. Prosme o Božie zmocnenie v službe aj zachovanie zdravia.

Zdroj správ: Ken Barrett


na začiatok

42. týždeň (16. - 22. október 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Božie požehnanie pre zbory a zhromaždenia na hornom Ponitrí: Prievidza, Zemianske Kostoľany a Lehota pod Vtáčnikom a Horná Ves.


IZRAEL - ZMES NÁBOŽENSTIEV

Medzi ôsmimi miliónmi ľudí, žijúcich v Izraeli je mnoho náboženstiev a presvedčení. Nájdete tu ortodoxných židov v Jeruzaleme, moslimov v Betleheme, sekulárnych kresťanov v Tel Avive a mnoho ďalších skupín. Skutoční nasledovníci Pána Ježiša často čelia duchovnému a spoločenskému protivenstvu. Modlime sa za ich verné svedectvo medzi židovským i palestínskym obyvateľstvom.

Zdroj správ: Bridgeway Publications


na začiatok

41. týždeň (9. - 15. október 2017)

Milí bratia a sestry,
v tomto týždni sa modlime za veriacich v zboroch v Novom Meste nad Váhom a Trenčíne aj zhromaždenia v Piešťanoch a Zemianskom Podhradí.

Vďační sme za všetky dobré podnety, prijaté počas uplynulého víkendu na 17. misijnej konferencii v Modre.


RUSKO - EVANJELIUM PRE STARÝCH POHANOV

Ďaleko na severe Ruska žijú národnostné skupiny, ktoré nikdy neprijali kresťanstvo a dodnes prinášajú obete kmeňovým bohom v posvätných lesoch (je to iné ako "nové pohanstvo", ktoré sa ako módny trend ujíma všelikde na západe). Keďže viaceré tieto kmene sú z ugrofínskej jazykovej skupiny, cestu k nim si nachádzajú jazykovo príbuzní veriaci z Estónska. Vďaka ich službe sa aj tu obracajú ľudia ku Kristovi, vznikajú malé nové zbory, organizujú sa biblické kurzy. Dva národy (Komi a Udmurt) už majú preloženú Bibliu do svojho jazyka.

Zdroj správ: Echoes of Service


na začiatok

40. týždeň (2. - 8. október 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Kresťanský zbor v Nitre i malé miestne zhromaždenia v Nových Zámkoch a Čankove.

Prosíme tiež o modlitby za 17. misijnú konferenciu, ktorá bude cez víkend v Modre.


ALŽÍRSKO - RAST NAPRIEK OBMEDZENIAM

Prv než sever Afriky v 7. storočí opanovali Arabi, žila tu početná komunita kresťanov, ku ktorej patril aj cirkevný otec Augustín. Dnes je Alžírsko na 99% moslimské a kresťanská cirkev je veľmi obmedzovaná. Napriek tomu v ostatných desaťročiach pozoruhodne rastie, najmä medzi domorodými Berbermi.

Zdroj správ: Bridgeway Publications


na začiatok

39. týždeň (25. september - 1. október 2017)

Milí bratia a sestry,
prosíme o modlitby za Kresťanské zbory v Trnave, Seredi a Galante.


IRAK - OBAVY O POKOJ V KURDISTANE

Kurdi na severe Iraku v referende rozhodli, že sú za vytvorenie nezávislého štátu. Obavy z destabilizácie tohto nepokojného regiónu vyjadrujú aj asýrski kresťania. Asi 130 000 z nich muselo z oblasti Ninive a Mosulu ujsť pred Islamským štátom, teraz sa pomaly začínajú vracať domov. Modlime sa za pokojné riešenie, ktoré by nebolo na úkor kresťanskej menšiny.

Zdroj správ: WEA Religious Liberty Commission


na začiatok

38. týždeň (18. - 24. september 2017)

Milí bratia a sestry,
prosíme o modlitby za podkarpatské kresťanské zbory: Modra, Pezinok a Bratislava-Rača.


MONGOLSKO - RAST NOVEJ CIRKVI

Od roku 2000 rastie cirkev v Mongolsku obráteniami, v priemere 500 každý mesiac; dnes asi 3,6% obyvateľov sú kresťania. Zvláštnou výzvou pre cirkev je nomádske obyvateľstvo, ktorých je asi tretina. Žijú v kožených jurtách a sťahujú sa so svojimi stádami. Dôležitou súčasťou služby pre týchto ľudí je rozširovanie Biblií a kresťanských kníh.

Zdroj správ: Bridgeway Publications


na začiatok

37. týždeň (11. - 17. september 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Kresťanské zbory Bratislava, Devínska Nová Ves a Šamorín aj malé miestne zhromaždenia na Záhorí.


INDIA - POTREBA ZBOROVÝCH DOMOV

Naliehavou potrebou mnohých bratských zborov v Indii je získanie vlastného zborového domu. V rôznych oblastiach najmä na vidieku sú kresťanské zhromaždenia v súkromných domoch vystavené hrozbe zo strany úradov i fanatických susedov. Pre získanie povolenia pre "náboženské zhromaždenie" potrebujú vlastnú budovu. Podľa triezveho odhadu je v takej núdzovej situácii asi 400 miestnych zborov, ktoré prosia o modlitebnú i finančnú podporu.

Zdroj správ: Gospel Missions of India


na začiatok

36. týždeň (4. - 10. september 2017)

Milí bratia a sestry,
tento týždeň sa modlime za východné Slovensko: zbor v Batizovciach a zhromaždenia v Prešove a okolí.


NEPÁL - ĎALŠIE OBMEDZENIE SLOBODY VYZNANIA

V septembri 2015 Nepál dostal novú ústavu, ktorá ho definuje ako "sekulárny" štát. V auguste 2017 však parlament prijal zákon, podľa ktorého je zločinom "obracanie na inú vieru" a "ukážka náboženských pocitov". Obsahom sa podobajú na hanebný a často zneužívaný pakistanský zákon o rúhaní aj na indické zákony, brániace evanjelizácii. Kresťania sa obávajú rastúcej intolerancie voči ich viere. Zákon teraz čaká na prezidentov podpis. Prosme v modlitbe o Božie riadenie a posmelenie kresťanov k vernému svedectvu.

Zdroj správ: WEA Religious Liberty Commission


na začiatok

35. týždeň (28. august - 3. september 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanské zbory a zhromaždenia na severe Slovenska - Martin, Turany, Krpeľany, Žilina a Čadca.


UKRAJINA - NÁDEJ CEZ ROZHLASOVÉ VLNY

Nová kresťanská rozhlasová stanica začala vysielať v oblasti na východe Ukrajiny, ktorá bola zničená vojnou. Funguje s podporou vlády, ktorá chcela dostať do éteru niečo "pozitívne a povznášajúce ducha"; kontakt vybavil miestny vysokopostavený armádny dôstojník. Vďaka tomu sa k ľuďom dostáva posolstvo skutočnej nádeje.

Zdroj správ: Bridgeway Publications, FEBC


na začiatok

34. týždeň (21. - 27. august 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanský zbor v Púchove i za miestne zhromaždenie v Nimnici.


INDONÉZIA - DETI ZO SMETISKA

Skupina nadšených kresťanov si pred 9 rokmi na západe ostrova Jáva prenajala dom, kde pomáhali deťom, prežívajúcim na horách odpadkov. Keď ich počet rástol a životy detí sa menili, získali si uznanie aj od moslimských rodín, napriek odporu islamských radikálov. Dnes táto služba vlastní niekoľko bezpečných domov, má podporu miestnych úradov a zasahuje tisíce ľudí. Mnohí sa za ten čas obrátili, dali sa pokrstiť a boli vyučovaní z Božieho slova.

Zdroj správ: Bridgeway Publications


na začiatok

33. týždeň (14. - 20. august 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanský zbor vo Zvolene a domov dôchodcov ÉLIM, i miestne zhromaždenia v okolí: Banská Bystrica, Hronec, Dúbravica, Sucháň a Lučenec.


EGYPT - POHOTOVOSŤ KVÔLI HROZBE BÔMB

V tomto čase roka státisíce egyptských kresťanov, najmä detí, navštevujú letné tábory a konferencie. Tento rok však muselo byť veľa kresťanských zhromaždení zrušených kvôli hrozbe islamských ozbrojencov, číhajúcich na kresťanské autobusy. Pohotovosť trvá od konca mája, keď si bombový útok vyžiadal 30 obetí medzi kresťanskými pútnikmi. Modlime sa za bratov a sestry v Egypte, aby zotrvali vo vernosti Pánovi napriek ťaživej situácii.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

32. týždeň (7. - 13. august 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Božie požehnanie pre zbory a zhromaždenia na hornom Ponitrí: Prievidza, Zemianske Kostoľany a Lehota pod Vtáčnikom a Horná Ves.


INDIA - SLUŽBA DEŤOM AJ VÄZŇOM

Úrady zatkli Aju Mathewa, keď viezol 14 chudobných detí z kresťanského detského domova na letný tábor. Obvinili ho z obchodovania s ľuďmi a násilného obracania na vieru. Po 42 dňoch tvrdého vypočúvania ho ako nevinného prepustili. On tento čas využil na svedectvo spoluväzňom. Pri odchode nechal svoju Bibliu moslimskému väzňovi, ktorý si uvedomil svoj hriech a potrebu spasenia. Modlime sa, aby práca s deťmi aj svedectvo vo väzení priniesli dobré ovocie.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

31. týždeň (31. júl - 6. august 2017)

Milí bratia a sestry,
v tomto týždni sa modlime za veriacich v zboroch v Novom Meste nad Váhom a Trenčíne aj zhromaždenia v Piešťanoch a Zemianskom Podhradí.


ŠPANIELSKO - NÁVŠTEVA MISIJNÉHO TÍMU

Sme vďační za službu 7 mladých kresťanov zo Škótska, ktorí navštívili naše mesto v prvom júlovom týždni. Vyučovali angličtinu s pomocou biblických príbehov, evanjelizovali na uliciach, venovali sa deťom v parku. Dve rodiny majú záujem o pokračujúce kontakty. Bolo to pre tunajší miestny zbor povzbudenie skúšať nové veci v ohlasovaní evanjelia.

Zdroj správ: Ken Barrett


na začiatok

30. týždeň (24. - 30. júl 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Kresťanský zbor v Nitre i malé miestne zhromaždenia v Nových Zámkoch a Čankove.


ČÍNA - CIRKEV POD DOZOROM

Čínska komunistická strana testuje v provincii Če-ťiang, kde je najviac kresťanov, svoju politiku kontroly cirkvi. Nariadila, aby všetky cirkevné budovy boli vybavené sledovacími kamerami. V niektorých prípadoch bolo toto nariadenie sprevádzané násilím a zatýkaním. Vláda tvrdí, že kamery sú tam z bezpečnostných dôvodov, ale veriaci sa obávajú represií. Prosíme o modlitby za Čínu a jej cirkev.

Zdroj správ: WEA Religious Liberty Commission


na začiatok

29. týždeň (17. - 23. júl 2017)

Milí bratia a sestry,
prosíme o modlitby za Kresťanské zbory v Trnave, Seredi a Galante.


JORDÁNSKO - POZITÍVNY POSTOJ V KRÍZE

Jordánsko je obklopené nestabilitou a zaplavené utečencami, no cirkev sa snaží vyťažiť z toho niečo dobré. V kresťanskom táborisku Camp Gilead museli podniknúť zvláštne bezpečnostné opatrenia pre vlastnú ochranu, ale mohli v táboroch poslúžiť vyše 600 mladým ľuďom, z ktorých polovica nikdy nebola na kresťanskom tábore. Toto bolo ich prvé stretnutie s Božím Slovom a možnosť počuť evanjelium.

Zdroj správ: Bridgeway Publications, Manara


na začiatok

28. týždeň (10. - 16. júl 2017)

Milí bratia a sestry,
prosíme o modlitby za podkarpatské kresťanské zbory: Modra, Pezinok a Bratislava-Rača. V Rači sa dalo v poslednú júnovú nedeľu pokrstiť päť bratov a sestier. Ďakujeme Pánovi za Jeho zachraňujúcu milosť.


MALI A FILIPÍNY - DRÁMA RUKOJEMNÍKOV

V čase, keď francúzsky prezident Macron v Mali prisľúbil podporu medzinárodným antiteroristickým silám, africká odnož al-Kájdy zverejnila video so šiestimi zajatými kresťanmi (väčšinou) misionármi zo západu, sľubujúce tvrdú odvetu. Zároveň sa šíria správy o zadržiavaní kresťanských civilistov na Filipínach, kde sa stupňuje násilie džihádistov. Modlime sa za Božie riešenie tam, kde sú ľudské vlády bezmocné.

Zdroj správ: WEA Religious Liberty Commission


na začiatok

27. týždeň (3. - 9. júl 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Kresťanské zbory Bratislava, Devínska Nová Ves a Šamorín aj malé miestne zhromaždenia na Záhorí.


ŠPANIELSKO - ZRÁŽKA EVANJELIA S BEZBOŽNOU KULTÚROU

Tím evanjelistov, ktorí pravidelne oslovujú okoloidúcich na centrálnom madridskom námestí Puerta de Sol, sa na týždeň presunul na iné miesto kvôli veľkému festivalu "Gay Pride". Hoci niektorí aktivisti považujú verejné kázanie evanjelia za provokáciu, v osobných rozhovoroch sa ukazuje, že mnohí účastníci festivalu sú smutní a utrápení. V parlamente sa diskutuje o návrhu zákona, ktorý by mal umlčať kresťanov, kritizujúcich nemravný životný štýl ľudí. Modlime sa za verné svedectvo kresťanov v takomto prostredí.

Zdroj správ: Ken Barrett


na začiatok

26. týždeň (26. jún - 2. júl 2017)

Milí bratia a sestry,
tento týždeň sa modlime za východné Slovensko: zbor v Batizovciach a zhromaždenia v Prešove a okolí.


KUVAJT - ŠKOLENIE V APOLOGETIKE

Asi 80 kresťanov v Kuvajte sa zúčastnilo na školení, ktorého témou bola autentickosť Biblie. Pomáha im to odpovedať na moslimské výhrady voči textu Biblie. Vďaka Bohu, kresťania v Kuvajte majú slobodu vysvetľovať svoju vieru svojim moslimským priateľom a spolupracovníkom.

Zdroj správ: Bridgeway Publications


na začiatok

25. týždeň (19. - 25. jún 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanské zbory a zhromaždenia na severe Slovenska - Martin, Turany, Krpeľany, Žilina a Čadca.


INDIA - PRÁZDNINOVÁ BIBLICKÁ ŠKOLA

Na Andamanských a Nikobarských ostrovoch vrcholí prázdninová biblická škola, lebo 1. júla sa znova začína školský rok. Hlavnou témou boli podobenstvá Pána Ježiša. Doteraz sme mohli poslúžiť 252 deťom a ich odozva nás povzbudila. Prosíme o modlitby za ne, mnohé sú z hinduistického a sociálne slabého prostredia.

Zdroj správ: M. K. Sunny


na začiatok

24. týždeň (12. - 18. jún 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanský zbor v Púchove i za miestne zhromaždenie v Nimnici.


SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO - KRESŤANOFÓBIA V MÉDIÁCH

V čase pred parlamentnými voľbami si viaceré britské médiá kriticky podali kresťanských kandidátov a vyhlásili ich za "nie súcich pre verejný úrad" kvôli tomu, že napríklad veria v zázraky a modlia sa za uzdravenie ľudí, považujú homosexuálne správanie za hriech alebo sa vyjadrujú proti potratom. Verejné postavenie sa za kresťanské hodnoty je stále ťažšie a žiada si odvahu i ochotu niesť následky. Modlime sa za duchovnú klímu v kedysi kresťanskej krajine.

Zdroj správ: Barnabas Fund


na začiatok

23. týždeň (5. - 11. jún 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanský zbor vo Zvolene a domov dôchodcov ÉLIM, i miestne zhromaždenia v okolí: Banská Bystrica, Hronec, Dúbravica, Sucháň a Lučenec.


30 DNÍ MODLITIEB ZA SVET ISLAMU

Od 27. mája do 25. júna trvá tento rok Ramadán - pre moslimov mesiac pôstu a intenzívnejšieho duchovného života a pre mnohých, žiaľ, aj časom zvýšenej radikalizácie a extrémizmu. Už viac než 20 rokov sa rôzne skupiny kresťanov spájajú v modlitbách za moslimov. Prosme aj my, aby sa Boží Duch dotýkal hľadajúcich a privádzal ich k poznaniu pravdy, ktorou je Pán Ježiš, Knieža pokoja.


na začiatok

22. týždeň (29. máj - 4. jún 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Božie požehnanie pre zbory a zhromaždenia na hornom Ponitrí: Prievidza, Zemianske Kostoľany a Lehota pod Vtáčnikom a Horná Ves.


SEVERNÁ KÓREA - KRÁTKOVLNOVÉ VYSIELANIE ZASAHUJE MASY

Utečenci zo severnej Kórey "pašujú" evanjelium do svojej bývalej vlasti pomocou rádiových vĺn. Každý večer tak zasiahnu odhadom 2 milióny ľudí. Každý 90-minútový program obsahuje čítanie Písma, slovo povzbudenia od kresťanov zo sveta a čítanie z knihy svedectiev Richarda Wurmbranda Mučený pre Krista. Navzdory hroziacim trestom Kórejci počúvajú tieto programy. Modlime sa za slovo evanjelia pre neveriacich i povzbudenie pre kresťanov.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

21. týždeň (22. - 28. máj 2017)

Milí bratia a sestry,
v tomto týždni sa modlime za veriacich v zboroch v Novom Meste nad Váhom a Trenčíne aj zhromaždenia v Piešťanoch a Zemianskom Podhradí.


SUDÁN - ĎALŠÍ VÄZNI NA SLOBODE

Po 510 dňoch vo väzení dostali milosť od prezidenta ďalší dvaja kresťanskí pracovníci, väznení spolu s českým misionárom Petrom Jašekom (prepusteným vo februári), pôvodne odsúdení na 11 rokov. Obaja vyjadrili, že necítia horkosť voči tým, čo ich väznili, a modlia sa za ich spasenie. Neľutujú čas vo strávený vo väzení, kde mohli povzbudiť ďalších väznených kresťanov.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

20. týždeň (15. - 21. máj 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Kresťanský zbor v Nitre i malé miestne zhromaždenia v Nových Zámkoch a Čankove.


LAOS - ZÍSKAVANIE GRAMOTNOSTI

Hospodársky zaostalý Laos so zúrivo protikresťanskou komunistickou vládou má asi štvrtinu obyvateľstva negramotnú. Biblická spoločnosť tu rozbehla program získavania gramotnosti, ktorý bol veľkým prínosom v susednej Kambodži a Vietname. Už tu beží asi 50 kurzov, založených na Biblii, pomocou ktorých sa ľudia učia čítať a písať. Kresťania i nekresťania tam po prvýkrát môžu čítať Bibliu vo svojej materčine.

Zdroj správ: Bridgeway Publications


na začiatok

19. týždeň (8. - 14. máj 2017)

Milí bratia a sestry,
prosíme o modlitby za Kresťanské zbory v Trnave, Seredi a Galante.


INDIA - KRESŤANSKÁ ŠKOLA

Výsledkom 10-ročnej práce 3 misionárov z bratských zborov medzi kmeňovým obyvateľstvom v južnej Indii sú 3 nové zbory. Misionári založili v tejto odľahlej oblasti aj kresťanskú školu; dovtedy deti museli cestovať do školy 32km tam a späť každý deň. Teraz však musia prenajaté priestory opustiť, lebo majiteľ objekt predáva, a vlastnú školskú budovu majú rozostavanú. Prosia o modlitby aj finančnú pomoc, aby mohli v tejto dôležitej službe pokračovať.

Zdroj správ: Gospel Missions of India


na začiatok

18. týždeň (1. - 7. máj 2017)

Milí bratia a sestry,
prosíme o modlitby za podkarpatské kresťanské zbory: Modra, Pezinok a Bratislava-Rača.


ALŽÍRSKO – DIGITÁLNE BIBLIE

Skupina kresťanov cestuje po krajine a rozširuje digitálne verzie Biblie v miestnych jazykoch. Keď ich nemôžu doručiť konkrétnym jednotlivcom, nechávajú ich len tak položené na verejných miestach, ako sú napríklad kaviarne. Sú určené na čítanie pre neveriacich, ale aj na povzbudenie viery kresťanov, pre ktorých je príliš nebezpečné mať svoju papierovú Bibliu (napríklad pre ženy kresťanky v moslimských rodinách). Nedávno sa ktosi dovolal do kresťanskej televíznej stanice, lebo takú Bibliu našiel v autobuse, a chcel sa dozvedieť viac o Ježišovi.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

17. týždeň (24. - 30. apríl 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Kresťanské zbory Bratislava, Devínska Nová Ves a Šamorín aj malé miestne zhromaždenia na Záhorí.


PAKISTAN - NÁVRHY ZÁKONOV

Lokálny parlament štátu Sindh jednomyseľne schválil návrh zákona, ktorý prísne trestá falošné konverzie. Ak sa uplatní, bude dôležitou ochranou pre kresťanské dievčatá a ženy, ktoré môžu teraz moslimovia uniesť a donútiť k sobášu a konverzii na islam.

Ďalší návrh zákona má odstrániť neslávne známy zákon proti rúhaniu, ktorý často zneužívajú moslimovia, keď si chcú vybaviť účty s kresťanmi alebo príslušníkmi iných náboženstiev. V minulosti sa však takéto návrhy zákonov nikdy neujali.

Zdroj správ: Barnabas Fund


na začiatok

16. týždeň (17. - 23. apríl 2017)

Milí bratia a sestry,
tento týždeň sa modlime za východné Slovensko: zbor v Batizovciach a zhromaždenia v Prešove a okolí.


MEXIKO - KRESŤANIA V KMEŇOCH SA SNAŽIA O POKOJ

V komunite kmeňa Wixárika sa takmer všetci zapájajú do pohanských rituálov, vrátane užívania halucinogénnych drog a obetovania bohom. Uprostred nich prežíva skupina asi 25 ľudí, čo sa obrátili ku Kristovi. Mnoho iných bolo vyštvaných z rodín i širšej komunity, lebo odmietli kompromisy s pohanstvom. Veriaci sa cielene snažia budovať mosty. Pozvali k sebe domov novo zvolených predstaviteľov kmeňa a pohostili ich. Vedú rozhovory o tom, ako spolu existovať v pokoji a harmónii, a pritom chcú blížnym pomáhať vymaniť sa z duchovného otroctva.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

15. týždeň (10. - 16. apríl 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanské zbory a zhromaždenia na severe Slovenska - Martin, Turany, Krpeľany, Žilina a Čadca.


EGYPT - KRVAVÁ KVETNÁ NEDEĽA

V nedeľu sa na dvoch miestach odohrali bombové útoky na kresťanské bohoslužby. Zostali po nich desiatky mŕtvych. V krajine vyhlásili výnimočný stav. Modlime sa za Božie potešenie pre trúchliacich, pokoj pre krajinu a kresťanské svedectvo nádeje a odpustenia.


na začiatok

14. týždeň (3. - 9. apríl 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanský zbor v Púchove i za miestne zhromaždenie v Nimnici.


ZÁPADNÁ EURÓPA - PRIBÚDAJÚ OBRÁTENÍ

Európa je dlhodobo známa nízkym početným rastom cirkvi. V súčasnosti sa objavuje nový trend vďaka rastúcemu záujmu imigrantov, najmä afganských a iránskych, o kresťanstvo. Jeden zodpovedný pracovník v cirkvi uvádza, že jedno zo štyroch obrátení ku Kristovi je od islamu. To má priaznivý dopad aj život zborov - chvála Pánovi za to!

Zdroj správ: Patheos, Hlas mučeníkov


na začiatok

13. týždeň (27. marec - 2. apríl 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanský zbor vo Zvolene a domov dôchodcov ÉLIM, i miestne zhromaždenia v okolí: Banská Bystrica, Hronec, Dúbravica, Sucháň a Lučenec.


ČÍNA - KÓREJSKÍ MISIONÁRI VYHOSTENÍ

Odhaduje sa, že v Číne pracuje asi 1000 misionárov z Južnej Kórey, väčšina v blízkosti hranice so Severnou Kóreou, kde pomáhajú utečencom, unikajúcim pred útlakom a hladomorom. V januári Čína vyhostila 32 z nich z krajiny a ďalší 4 ľudia boli zadržaní pri policajnej razii v hoteli.

Zdroj správ: Bridgeway Publications


na začiatok

12. týždeň (20. - 26. marec 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Božie požehnanie pre zbory a zhromaždenia na hornom Ponitrí: Prievidza, Zemianske Kostoľany a Lehota pod Vtáčnikom a Horná Ves.


INDIA - VIERA JE Z POČUTIA

Vďaka zvukovým nahrávkam Biblie na micro SD kartách, ktoré sa dajú použiť v bežnom mobilnom telefóne, sa dnes dostáva Božie slovo k tisíckam negramotných ľudí v Indii (organizácia Hlas mučeníkov ich rozdala vyše 15 000). Veriaci, ktorí nevedia čítať, s pomocou techniky v najodľahlejších oblastiach šíria evanjeluim, krstia a vychovávajú učeníkov a zakladajú nové zbory.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

11. týždeň (13. - 19. marec 2017)

Milí bratia a sestry,
v tomto týždni sa modlime za veriacich v zboroch v Novom Meste nad Váhom a Trenčíne aj zhromaždenia v Piešťanoch a Zemianskom Podhradí.


ČÍNA - MASÍVNY TLAK NA CIRKEV

V severozápadnej oblasti Sinťjang, kde žijú moslimskí Ujguri, úrady pod zámienkou protiteroristických opatrení tvrdo potláčajú kresťanov mimo štátom povolených a kontrolovaných cirkví. Vyše 80 veriacich bolo zatknutých a niektorí boli "administratívne zadržaní" na 15 dní a pokutovaní. Modlime sa, aby si vrchnosť uvedomila, že kresťania nie sú hrozbou pre krajinu.

Zdroj správ: WEA Religious Liberty Commission


na začiatok

10. týždeň (6. - 12. marec 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Kresťanský zbor v Nitre i malé miestne zhromaždenia v Nových Zámkoch a Čankove.


SRBSKO - DOPADY EMIGRÁCIE

Zdrojom obáv v Srbsku aj iných častiach bývalej Juhoslávie je rastúci počet ľudí, ktorí odchádzajú za lepšou prácou do zahraničia. To oberá miestne zbory o ľudí v najaktívnejšom veku, zvlášť mladých. Kempová práca, ktorá prinášala dobré ovocie obrátení a duchovného rastu, je tiež zasiahnutá tohto emigráciou. Medzitým rastie práca medzi rómskou menšinou, kde noví kresťania horlivo evanjelizujú medzi svojimi.

Zdroj správ: Bridgeway Publications


na začiatok

9. týždeň (27. február - 5. marec 2017)

Milí bratia a sestry,
prosíme o modlitby za Kresťanské zbory v Trnave, Seredi a Galante.


SUDÁN - ČESKÝ MISIONÁR PREPUSTENÝ

V nedeľu bol zo sudánskeho väzenia prepustený Petr Jašek, český misionár Cirkvi bratskej, odsúdený za špionáž a protištátnu činnosť na 23 rokov väzenia, a v sprievode českého ministra zahraničia sa vrátil do vlasti. Chváľme Pána za vypočuté modlitby.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov, Christnet.eu


na začiatok

8. týždeň (20. - 26. február 2017)

Milí bratia a sestry,
prosíme o modlitby za podkarpatské kresťanské zbory: Modra, Pezinok a Bratislava-Rača.


SÝRIA - MANŽELIA SLÚŽIA KRAJANOM

Asýrsky manželský pár Saif a Naama s rodinou museli kvôli vojne zanechať svoj domov, obchod a komunitu v severnej Sýrii. Ako utečenci sa dostali na stretnutia s modlitbami a štúdiom Biblie, vďaka čomu celá ich rodina uverila. Začali na stretnutia pozývať svojich krajanov a ľudia z mnohých rodín sa tiež obrátili. Ich túžbou je založiť zbor, v ktorom by slúžili asýrskym utečencom; Asýrčania patrili v minulosti k prvým kresťanom a ich reč sa veľmi podobá aramejčine, ktorou hovoril Pán Ježiš.

Zdroj správ: Barnabas Fund


na začiatok

7. týždeň (13. - 19. február 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Kresťanské zbory Bratislava, Devínska Nová Ves a Šamorín aj malé miestne zhromaždenia na Záhorí.


ZIMBABWE - PROJEKT JOZEF

Misijná organizácia Barnabas Fund spolu s miestnymi cirkvami pomáhali roľníkom založiť novú úrodu kukurice po minuloročnom suchu, kvôli ktorému im nezostalo žiadne osivo. Výsledkom je asi milión porcií jedla za mesiac. Vďaka Bohu, do januára boli dostatočné zrážky a žatva sa očakáva na prelome apríla/mája. Domáci kresťania chvália Pána za obživu a zachránené životy.

Zdroj správ: Barnabas Fund


na začiatok

6. týždeň (6. - 12. február 2017)

Milí bratia a sestry,
tento týždeň sa modlime za východné Slovensko: zbor v Batizovciach a zhromaždenia v Prešove a okolí.


NEPÁL - EVANJELIZÁCIA A ZÍSKAVANIE UČENÍKOV

Po 15 rokoch sa ukončili ročné a trojmesačné tréningové programy pre nepálskych kresťanov v hlavnom meste. Namiesto toho sa rozišli tímy kresťanov do dedín v 8 okresoch. Tam sa budú dlhodobo sústreďovať na vyučovanie a pomoc miestnym obyvateľom. Modlime sa za ochranu a múdrosť pre tímy veriacich a za ich dobré prijatie v miestnych komunitách.

Zdroj správ: Šárka Š.


na začiatok

5. týždeň (30. január - 5. február 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanské zbory a zhromaždenia na severe Slovenska - Martin, Turany, Krpeľany, Žilina a Čadca.


SUDÁN - ČESKÝ MISIONÁR ODSÚDENÝ

Sudánsky súd uznal vinu českého misionára Cirkvi bratskej, obžalovaného za špionáž a protištátnu činnosť na 20 rokov väzenia. Petr Jašek bol zadržaný v decembri 2015, keď sa spojil s prenasledovanými sudánskymi kresťanmi. Česká diplomacia sa snaží dosiahnuť jeho prepustenie a vyhostenie, my očakávame pomoc od Hospodina.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov, Konzervatívny denník Postoj


na začiatok

4. týždeň (23. - 29. január 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanský zbor v Púchove i za miestne zhromaždenie v Nimnici.


ISLAND/IRÁN - DEPORTÁCIA UCHÁDZAČA O AZYL

Iránsky kresťan Morteza bol zatknutý a zbitý za to, že sa nepostil počas Ramadánu. Neskôr ho odsúdili na smrť za obrátenie od islamu ku kresťanstvu. Podarilo sa mu uniknúť do Francúzska a odtiaľ sa dostal na Island, kde žije už 18 mesiacov a pracuje ako tlmočník. Nebol mu však udelený azyl a hrozí mu deportácia do Iránu. Modlime sa za neho i za citlivé posudzovanie takýchto prípadov európskymi úradmi.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

3. týždeň (16. - 22. január 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanský zbor vo Zvolene a domov dôchodcov ÉLIM, i miestne zhromaždenia v okolí: Banská Bystrica, Hronec, Dúbravica, Sucháň a Lučenec.


EGYPT - PREZIDENT DRŽÍ SLOVO

Egyptský prezident dodržiava svoj prísľub, že všetky cirkevné budovy, ktoré zničilo Moslimské bratstvo v roku 2013, budú znova vybudované. Doteraz sa obnovili asi 3/4 zo 70 zničených kostolov. Nový zákon tiež uľahčuje stavbu nových cirkevných budov. Hoci prezident a súčasná vláda sú moslimovia, snažia sa presadiť toleranciu k siedmim miliónom egyptských kresťanov.

Zdroj správ: Bridgeway Publications


na začiatok

2. týždeň (9. - 15. január 2017)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Božie požehnanie pre zbory a zhromaždenia na hornom Ponitrí: Prievidza, Zemianske Kostoľany a Lehota pod Vtáčnikom a Horná Ves.


BENIN - DUCHOVNÝ KONFLIKT

10. januára je v africkom Benine deň Národného festivalu voodoo. Kým sa prívrženci voodoo stretávajú, aby prinášali rituálne obete a vzývali duchovné moci, kresťania v Benine sa zjednocujú v pôste a modlitbách za svoj národ. Modlia sa k jedinému pravému Bohu na námestiach a uliciach a prosia o ochranu pred duchovnou temnotou a silami zla. Pridajme sa k nim.

Zdroj správ: Mercy Ships


na začiatok

1. týždeň (2. - 8. január 2017)

Milí bratia a sestry,
v tomto týždni sa modlime za veriacich v zboroch v Novom Meste nad Váhom a Trenčíne aj zhromaždenia v Piešťanoch a Zemianskom Podhradí.


INDIA - MISIA NA OSTROVOCH

Viaceré deti, ktoré boli formované kresťanskými detskými klubmi, vyrástli a vyštudovali a teraz sú oporou svojich zborov. Na druhej strane niektoré zbory sú oslabené odsťahovaním ľudí na iné ostrovy. Evanjelizačnej práci na niektorých miestach bráni zákon na ochranu pôvodných kmeňových komunít. Dobre sa rozvíja služba emauských korešpondenčných kurzov. Prosíme o modlitby.

Zdroj správ: M. K. Sunny


na začiatok  |  archív 2016