logo BEREA
  


  MODLITBY :: modlitebné námety
:: námety e-mailom
:: bratské hnutie 2003
:: IDOP 2004
 

Kresťanské centrum BEREA
Okružná 3190
900 01 Modra
 
berea@berea.sk
 
IČO: 30794358
 
Bežný účet:
IBAN SK55 1100 0000 0026 2901 0205
Účet na príspevky: IBAN SK42 7500 0000 0040 2506 9774
ďalšie detaily >

Modlitebný servis KC BEREA

Archív modlitebných námetov

Kresťanské zbory na Slovensku

7. týždeň (11. - 17. február 2019)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Kresťanský zbor v Nitre i malé miestne zhromaždenia v Nových Zámkoch a Čankove.


IRÁN - ZATÝKANIE KRESŤANOV

Tento týždeň si Irán pripomína 40. výročie islamskej revolúcie. Viedla k nej nespokojnosť s dovtedajším skorumpovaným šachovým režimom, ale ani vláda ajatolláhov zlepšenie nepriniesla. V krajine vládne nespokojnosť. Režim vytrvalo zatýka kresťanov pod zámienkou ohrozenia národnej bezpečnosti, konfiškuje Biblie a kresťanskú literatúru i telefóny a počítače.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

6. týždeň, (4. - 10. február 2019)

Milí bratia a sestry,
prosíme o modlitby za Kresťanské zbory v Trnave, Seredi a Galante.


IZRAEL - HROZBA VYHOSTENIA ERITREJČANOV

Pre izraelskú vládu je nedávno uzavretá mierová dohoda medzi Etiópiou a Eritreou zámienkou na vyhostenie asi 30 000 eritrejských utečencov späť do krajiny, odkiaľ ušli. Títo kresťania však neutekali pred vojnou, ale pred brutálnym prenasledovaním ich vládou, na ktorom sa dodnes nič nezmenilo. Hoci izraelská vláda je na utečencov tvrdá, mnohí Izraelčania im obetavo pomáhajú.

Zdroj správ: Bridgeway Publications


na začiatok

5. týždeň (28. január - 3. február 2019)

Milí bratia a sestry,
prosíme o modlitby za podkarpatské kresťanské zbory: Modra, Pezinok a Bratislava-Rača. KZ Rača sa zapája tento týždeň do programu EXIT TOUR, súčasťou ktorého budú prednášky a koncerty na stredných školách v Bratislave. Prosíme o dobré prijatie medzi pedagógmi a študentmi aj kontakty, skrze ktoré bude možné zdieľať evanjelium.


FILIPÍNY - PLEBISCIT A BOMBOVÝ ÚTOK

V pondelok 21. januára ľudové hlasovanie rozhodlo o vytvorení nového islamského autonómneho regiónu v prevažne kresťanskej krajine, ktoré sprevádza nádej na ukončenie takmer 50 rokov trvajúceho separatistického povstania, ale aj obavy z následného útlaku kresťanskej menšiny na tomto území. V nedeľu bojovníci Islamského štátu nastražili dve bomby do katedrály, ktorých výbuch si vyžiadal 20 obetí na životoch a mnoho zranených. Modlime sa za pokoj v rozdelenej krajine.

Zdroj správ: Religious Liberty Prayer Bulletin, Denník Postoj


na začiatok

4. týždeň (21. - 27. január 2019)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Kresťanské zbory Bratislava, Devínska Nová Ves a Šamorín aj malé miestne zhromaždenia na Záhorí.


RWANDA - OHROZENÉ ZBORY

Za minulý rok úrady v Rwande nariadili zatvoriť asi 7 000 zborových domov so zdôvodnením, že nevyhovujú novozavedeným stavebným predpisom. Hoci 90% obyvateľov krajiny sa považuje za kresťanov, cirkvi cítia ohrozenie zo strany úradov. Mnohé zbory kresťanov sa začali stretávať potajomky.

Zdroj správ: Barnabas Fund


na začiatok

3. týždeň (14. - 20. január 2019)

Milí bratia a sestry,
tento týždeň sa modlime za východné Slovensko: zbor v Batizovciach a zhromaždenia v Prešove a okolí.


BIELORUSKO – PROBLÉMY S REGISTRÁCIOU

Veriaci evanjelikálnych zborov v Strednej Ázii často čelia otázke, či majú svoj zbor oficiálne zaregistrovať a riskovať tlak ku kompromisom, alebo sa stretávať bez registrácie a riskovať väzenie. Na druhej strane v Bielorusku majú nové zbory problém zaregistrovať sa kvôli neochote úradov, i keď chcú splniť všetky zákonné požiadavky. Jednému zboru v Minsku bola registrácia odoprená 4x od roku 2017. Situácia už upútala pozornosť aj Komisiu pre ľudské práva pri OSN. Modlime sa o múdrosť a rozvahu pre predstaviteľov cirkví v Bielorusku.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

2. týždeň (7. - 13. január 2019)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanské zbory a zhromaždenia na severe Slovenska - Martin, Turany, Krpeľany, Žilina, Čadca a Dolný Kubín.


ČÍNA - PRVÉ PRIKÁZANIE PREKÁŽA REŽIMU

Hoci čínske úrady najviac prenasledujú neregistrované cirkvi, pokoj od nich nemajú žiadni kresťania. Z kostolov povolenej cirkvi museli dať dole kríže a na čelnej stene vystaviť štátnu vlajku a portrét prezidenta. V bohoslužbách majú byť presadzované "kľúčové socialistické hodnoty". Jedného policajného dôstojníka pri prehliadke modlitebne zarazil text 10 Božích prikázaní a nariadil odstrániť prvé z nich. Modlime sa za čínskych kresťanov a ich vernosť Pánovi v ťažkej situácii.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

1. týždeň (1. - 7. január 2018)

Milí bratia a sestry,
v úvode Nového roka vám prajeme, aby vás po celý čas sprevádzala Božia milosť a aby vám nič nezastrelo výhľad na Neho. Obvyklé námety na modlitby prichádzajú v pozmenenej forme, ale s tradičným obsahom: každý týždeň v nich nájdete jeden z regiónov Slovenska, niekedy aj s konkrétnym námetom na modlitby za kresťanské zbory, a tiež námet na modlitby za cirkev niekde v zahraničí.

tento týždeň sa prihovárajme za kresťanský zbor v Púchove i za miestne zhromaždenie v Nimnici.


GHANA - MISIA MEDZI ŠTUDENTMI

Rozsah služby Scripture Union v Ghane je ohromný. Za prvých 9 mesiacov minulého roka mali na rôznych táboroch temer 15 000 študentov. Boli tam rôznym spôsobom vystavení evanjeliu a vyzvaní stať sa učeníkmi Pána Ježiša. Vyše 2 000 študentov prešlo rôznymi kurzami, aby mohli slúžiť ako vedúci na týchto táboroch a tisícky boli touto službou privedené do Božieho kráľovstva. Na rôznych základných, stredných i vysokých školách kážu evanjelium a vyučujú z Písma stovky oddaných zamestnancov i dobrovoľníkov.

Zdroj správ: Bridgeway Publications


na začiatok  |  archív 2018