logo BEREA
  


  MODLITBY :: modlitebné námety
:: námety e-mailom
:: bratské hnutie 2003
:: IDOP 2004
 

Kresťanské centrum BEREA
Okružná 3190
900 01 Modra
 
berea@berea.sk
 
IČO: 30794358
 
Bežný účet:
IBAN SK55 1100 0000 0026 2901 0205
Účet na príspevky: IBAN SK42 7500 0000 0040 2506 9774
ďalšie detaily >

Modlitebný servis KC BEREA

Archív modlitebných námetov

Kresťanské zbory na Slovensku

7. týždeň (10. - 16. február 2020)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Božie požehnanie pre zbory a zhromaždenia na hornom Ponitrí: Prievidza, Zemianske Kostoľany, Lehota pod Vtáčnikom a Horná Ves.


TURECKO - DEPORTÁCIE ZAHRANIČNÝCH PRACOVNÍKOV

V roku 2019 bolo bez varovania z Turecka deportovaných 45 misionárov s rodinami a ďalších kľúčových kresťanských pracovníkov, alebo im bol odoprený opätovný vstup po opustení krajiny. Je to jeden z príznakov toho, ako sa Turecko uzatvára pred kresťanstvom, ktoré tu v dobe prvej cirkvi zažívalo rozmach. Zostaňme v modlitbe s tureckými veriacimi.

Zdroj správ: Echoes International


na začiatok

6. týždeň (3. - 9. február 2020)

Milí bratia a sestry,
v tomto týždni sa modlime za veriacich v zboroch v Novom Meste nad Váhom a Trenčíne aj zhromaždenia v Piešťanoch a Zemianskom Podhradí.


SUDÁN - DRUHÝ POŽIAR

28. decembra oheň zničil 3 kresťanské kostoly v dedine Bout na Modrom Níle. Kresťania si rýchlo vybudovali provizórne budovy, aby sa mali kde stretávať. 16. januára všetky tri znova vyhoreli. Hoci incidenty boli hlásené polícii, tá nemá záujem vyšetriť, kto je zodpovedný za podpaľačstvo, a to napriek tomu, že vojenská vláda sa po skončení diktatúry prezidenta Bašíra stavia zmierlivejšie ku kresťanským veriacim.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

5. týždeň (27. január - 2. február 2020)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Kresťanský zbor v Nitre i malé miestne zhromaždenia v Nových Zámkoch a Čankove.


NIGÉRIA - VERNÝ AŽ DO SMRTI

Kazateľa Bratskej cirkvi Lawana Andimiho uniesli teroristi z Boko Haram 3. januára. Napriek úsiliu a modlitbám cirkvi ho 20. januára sťali. Krátko pred popravou na videu vyjadril svoju vieru v Božiu zvrchovanosť. Svojej rodine odkázal: "Boh je stále živý… Neplačte a netrápte sa, ale za všetko ďakujte Bohu." Kresťania žiadajú vládu moslimského prezidenta, aby podnikla všetky potrebné kroky pre ochranu ich životov.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

4. týždeň (20. - 26. január 2020)

Milí bratia a sestry,
prosíme o modlitby za Kresťanské zbory v Trnave, Seredi a Galante.


BANGLADÉŠ - MENŠINA V MENŠINE

Medzi moslimskými Rohingami, ktorí ušli z Mjanmarska do Bangladéša, bolo niekoľko kresťanov. Keď viacerí v utečeneckých táboroch uverili v Pána Ježiša, moslimskí vodcovia hrozia, že všetkých kresťanov z tábora vyženú. Títo kresťania potrebujú naše modlitby.

Zdroj správ: Bridgeway Publications


na začiatok

3. týždeň (13. - 19. január 2020)

Milí bratia a sestry,
prosíme o modlitby za podkarpatské kresťanské zbory: Modra, Pezinok a Bratislava-Rača.

V tomto týždni sa veriaci na Slovensku spájajú k spoločným modlitbám v rámci Aliančného modlitebného týždňa 2020 na tému Na ceste domov.


BLÍZKY VÝCHOD - KRESŤANIA V NEPOKOJNOM SVETE

V čase rastúceho napätia medzi Iránom a USA prosíme o modlitby za menšinové kresťanské komunity a misionárov v krajinách Blízkeho Východu. Prosme o Božiu ochranu, múdrosť a pokoj.

Zdroj správ: Echoes International


na začiatok

2. týždeň (6. - 12. január 2020)

Milí bratia a sestry,
už zakrátko vstupujeme do Nového roka s očakávaním na Božie vedenie a pomoc. Aj v tomto roku chceme pokračovať s námetmi na modlitby za kresťanské zbory na Slovensku i za cirkev niekde v zahrmodlime sa za Kresťanské zbory Bratislava, Devínska Nová Ves a Šamorín aj malé miestne zhromaždenia na Záhorí.


ČÍNA - DLHÝ TREST PRE PASTORA

Pastor Wang I z jednej z nepovolených domových cirkví v Číne, bol odsúdený na 9 rokov väzenia, stratu občianskych práv na 3 roky a prepadnutie majetku. Je to jeden z najprísnejších trestov pre kresťanov v Číne za dlhé obdobie. Bol obvinený za "podvracania štátnej moci" a "ilegálne obchodné praktiky", čím sa myslí vydávanie literatúry bez štátneho súhlasu. Ostatní veriaci sa naďalej zhromažďujú napriek prísnemu dozoru polície. Prosíme o modlitby za Wanga, jeho zbor i čínsku cirkev.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

1. týždeň (30. december 2019 - 5. január 2020)

Milí bratia a sestry,
už zakrátko vstupujeme do Nového roka s očakávaním na Božie vedenie a pomoc. Aj v tomto roku chceme pokračovať s námetmi na modlitby za kresťanské zbory na Slovensku i za cirkev niekde v zahraničí.

Tento týždeň sa modlime za východné Slovensko: zbor v Batizovciach a zhromaždenia v Prešove a okolí.


BHUTÁN – EVANJELIUM CEZ FILM

V Bhutáne a príležitostne aj za hranicami v severnej Indii sa podarí zorganizovať verejnú projekciu filmu Ježiš, hoci úrady sú takmer vždy proti a odmietajú dať povolenie. V takom prípade si ľudia požičiavajú film a pozerajú ho doma. Výsledkom sú desiatky obrátených a pokrstených v tejto uzavretej oblasti.

Zdroj správ: Bridgeway Publications


na začiatok  |  archív 2019