logo BEREA
  


  MODLITBY :: modlitebné námety
:: bratské hnutie 2003
:: IDOP 2004
 

Kresťanské centrum BEREA
Okružná 3190
900 01 Modra
 
berea@berea.sk
 
IČO: 30794358
číslo účtu: 2629010205/1100
ďalšie detaily >

Modlitebný servis KC BEREA

Archív modlitebných námetov

Kresťanské zbory na Slovensku

14. týždeň (2. - 8. apríl 2018)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanské zbory a zhromaždenia na severe Slovenska - Martin, Turany, Krpeľany, Žilina a Čadca.


SOMÁLSKO - BOŽIE SVETLO PRENIKÁ

Do uzavretého Somálska preniká evanjelium s pomocou moderných technológií ako YouTube, Facebook a WhatsApp ako pomocou rozhlasového vysielania na krátkych vlnách alebo online, podobne sú zasahovaní Somálci žijúci na rôznych miestach na svete. Je to výsledok služby Somali Christian Ministries v Kanade. Ich túžbou je priblížiť dobrú zvesť Ježiša Krista ku všetkým Somálcom - modlime sa za dosiahnutie tohto veľkého cieľa.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

13. týždeň (26. marec - 1. apríl 2018)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanský zbor v Púchove i za miestne zhromaždenie v Nimnici.


INDIA - EVANJELISTI ZBAVENÍ OBŽALOBY

Pred deviatimi rokmi skupina hinduistov zaútočila na kresťanský detský tábor, zbila účastníkov a spálila Biblie a iné materiály. Osem pracovníkov bolo obvinených z "násilného obracania na vieru". Odvtedy museli skoro každý mesiac cestovať na súdne pojednávania a často boli šikanovaní úradmi. Dvaja sa nedožili ukončenia procesu. Napokon tento rok v marci boli zvyšní šiesti zbavení obžaloby vo všetkých bodoch. Prosíme o modlitby za evanjelizáciu v Indii v ťažkých podmienkach.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

12. týždeň (19. - 25. marec 2018)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanský zbor vo Zvolene a domov dôchodcov ÉLIM, i miestne zhromaždenia v okolí: Banská Bystrica, Hronec, Dúbravica, Sucháň a Lučenec.


JORDÁNSKO - CIRKEV SLÚŽI PRAKTICKY

Kresťania v Jordánsku pokračujú v rozsiahlej pomoci tisícom utečencov z Iraku a Sýrie. Okrem napĺňania duchovných potrieb a zabezpečenia stravy im poskytujú kurzy šitia, angličtiny a počítačových zručností. To im má pomôcť získať si prácu a živobytie, buď naspäť doma alebo v krajinách, kde hľadajú azyl.

Zdroj správ: Bridgeway Publications


na začiatok

11. týždeň (12. - 18. marec 2018)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Božie požehnanie pre zbory a zhromaždenia na hornom Ponitrí: Prievidza, Zemianske Kostoľany a Lehota pod Vtáčnikom a Horná Ves.


SEVERNÁ KÓREA - VYPOČÚVANIE VEDÚCE K BOHU

Kyung-ja prvýkrát počula o Bohu vo väzení, kam sa dostala za to, že ilegálne opustila krajinu, aby si privyrobila v Číne. Po návrate sa jej vyšetrovatelia pýtali, či jej tam niekto hovoril o Bohu, či sa stretla s veriacimi v Krista, či jej dal niekto Bibliu. Pre ňu to všetko bolo úplne neznáme, ale prebudil sa v nej záujem o Boha, ktorého sa bojí aj väzenská stráž. Hoci Ho vôbec nepoznala, začala sa k Nemu modliť a On na jej zúfalé modlitby odpovedal. Neskôr sa jej podarilo uniknúť do Južnej Kórey a jej dcéra, ktorá tam prišla už skôr, jej vysvetlila evanjelium. Dnes už vie, čo znamená žiť s Kristom. Modlime sa za Božie pôsobenie v komunistickej Severnej Kórei.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

9. - 10. týždeň (26. február - 11. marec 2018)

Milí bratia a sestry,
v tomto týždni sa modlime za veriacich v zboroch v Novom Meste nad Váhom a Trenčíne aj zhromaždenia v Piešťanoch a Zemianskom Podhradí.


NIGER - CIRKEV VSTÁVA Z POPOLA

Jedným z dozvukov teroristického útoku na satirický časopis Charlie Hebdo v Paríži bola vlna islamistického násilia v Afrike. V štáte Niger za jeden víkend pred 3 rokmi vyplienili a vypálili vyše 70 budov cirkevných zborov. Dnes je väčšina z nich znovu obnovená a kresťania prežívajú vďačnosť a radosť za "okrasu miesto popola" (Iz 61,3).

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

8. týždeň (19. - 25. február 2018)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Kresťanský zbor v Nitre i malé miestne zhromaždenia v Nových Zámkoch a Čankove.

Slovenský rozhlas odvysielal reláciu o záchrane židovskej rodiny rodinou Ostroluckých z Nitry. Môžete si ju vypočuť v archíve.


EGYPT - STARÉ I NOVÉ ZBOROVÉ DOMY

Pred viac než rokom egyptský parlament zrušil prísne zákony z otomanskej éry, komplikujúce až znemožňujúce budovanie a renováciu cirkevných budov. Kvôli tomu sa kresťania na mnohých miestach stretávali ilegálne. Teraz viac než 2000 zborov žiada o legalizáciu svojich domov, bolo postavených aj niekoľko nových. Proti tomu sa však zdvíha odpor islamistov a útoky pribúdajú.

Zdroj správ: Bridgeway Publications


na začiatok

7. týždeň (12. - 18. február 2018)

Milí bratia a sestry,
prosíme o modlitby za Kresťanské zbory v Trnave, Seredi a Galante.


MALÁ ÁZIA - CHROBÁKY, ĽUDOŽRÚTI A EVANJELIUM

Manželia Hoprichovci (teraz slúžiaci v Rakúsku) boli na pracovnej ceste v Malej Ázii. Jeden priateľ, kresťan, ktorý je členom miestneho klubu fanúšikov Volkswagenu Chrobák, zorganizoval stretnutie s členmi klubu. Niektorí priniesli svoje deti. So záujmom si pozreli diapozitívy a vypočuli rozprávanie nielen o starých autách, ale aj o misii medzi domorodcami na Papui Novej Guinei a o zmene, ktorú v ich životoch spôsobilo evanjelium. Viacerí vyjadrili záujem o pravidelné stretávanie. Modlime sa za týchto priateľov z islamského prostredia, aby sa aj ich dotkla Božia láska.

Zdroj správ: Hans-Georg Hoprich


na začiatok

6. týždeň (5. - 11. február 2018)

Milí bratia a sestry,
prosíme o modlitby za podkarpatské kresťanské zbory: Modra, Pezinok a Bratislava-Rača.


KIRGIZSKO - ZHROMAŽDENIE NA ZHORENISKU

Baptistický zbor v regióne Isyk-Kul, založený v r. 1990 čelí sústavne hrozbám i otvoreným útokom moslimov s tichou podporou vlády a polície. 2. januára sa neznámi útočníci pokúsili vypáliť modlitebňu, ale veriaci sa naďalej stretávajú na zhorenisku a sú odhodlaní svoju modlitebňu obnoviť. Ich nádejou je Božia ochrana. (Žalm 91,1-2)

Zdroj správ: WEA Religious Liberty Commission


na začiatok

5. týždeň (29. január - 4. február 2018)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Kresťanské zbory Bratislava, Devínska Nová Ves a Šamorín aj malé miestne zhromaždenia na Záhorí.


BOLÍVIA - ZÁKON PROTI EVANJELIZÁCII (2)

Bolívijský prezident Evo Morales vyhlásil na národnej televízii, že kontroverzný trestný zákonník kriminalizujúci evanjelizáciu pôjde do koša. Odohralo sa to v nedeľu, ktorá bola celonárodným dňom modlitieb a pôstu; zároveň bola 12 výročím od nástupu prvého domorodého prezidenta tejto krajiny k moci. Modlime sa za veriacich, aby o to smelšie svedčili o Kristovi.

Zdroj správ: Christianity Today


na začiatok

4. týždeň (22. - 28. január 2018)

Milí bratia a sestry,
tento týždeň sa modlime za východné Slovensko: zbor v Batizovciach a zhromaždenia v Prešove a okolí.


BOLÍVIA - ZÁKON PROTI EVANJELIZÁCII

V novom trestnom zákonníku prijatom socialistickou vládou Bolívie sa píše: "Kto verbuje, preváža, obmedzuje na slobode alebo hostí ľudí s cieľom získať ich pre účasť v ozbrojenom konflikte alebo náboženskej organizácii, potrestá sa väzením na 5 až 12 rokov." Evanjelikálni kresťania sú znepokojení týmto zákonom, ktorý je nepresne formulovaný, protirečiaci ústave a ľahko zneužiteľný. Prosíme o modlitby za vládu, aby neobmedzovala slobodu vyznania a svedectva kresťanov, a za múdrosť a odvahu pre veriacich.

Zdroj správ: WEA Religious Liberty Commission


na začiatok

3. týždeň (15. - 21. január 2018)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanské zbory a zhromaždenia na severe Slovenska - Martin, Turany, Krpeľany, Žilina a Čadca.


KAMBODŽA - KNIŽNÝ VEĽTRH

Vydavatelia kresťanskej literatúry mohli prvýkrát vystavovať svoju produkciu na národnom knižnom veľtrhu v Kambodži a záujem ľudí, zvlášť mladých dospelých a študentov, ich príjemne prekvapil. Predali vyše 500 kníh. Jednu Bibliu si kúpil aj budhistický mních.

Zdroj správ: Bridgeway Publications


na začiatok

2. týždeň (8. - 14. január 2018)

Milí bratia a sestry,
prajeme Vám v novom roku prežívanie Božej blízkosti a radosť z dobrého ovocia vypočutých modlitieb (Ján 15,16)

modlime sa za kresťanský zbor v Púchove i za miestne zhromaždenie v Nimnici.

Aliančný modlitebný týždeň (7. - 14. januára 2018) má tému "Pútnici a cudzinci". Texty pre AMT 2018 nájdete na stránkach Evanjelickej aliancie v SR.


ZAMBIA - RAST BOŽIEHO DIELA

Smart Fundi s manželkou Florence slúžia v bratských zboroch v južnej provincii Zambie. Venujú sa aj kázaniu evanjelia na uliciach na verejných miestach a službe sirotám a deťom (nedeľné besiedky pre 90 detí, zabezpečenie školských pomôcok) a postihnutým (poskytovanie invalidných vozíkov, bariel a iných pomôcok). Modlime sa za ich rodinu aj pokrytie potrieb rastúcej služby.

Zdroj správ: Monze Mission Christian Brethren Church


na začiatok

1. týždeň (1. - 7. január 2018)

Milí bratia a sestry,
prajeme Vám v novom roku prežívanie Božej blízkosti a radosť z dobrého ovocia vypočutých modlitieb (Ján 15,16)

Modlime sa za kresťanský zbor vo Zvolene a domov dôchodcov ÉLIM, i miestne zhromaždenia v okolí: Banská Bystrica, Hronec, Dúbravica, Sucháň a Lučenec.


GHANA - ZDRAVOTNÍCKY TÍM Z ČR

Misijná organizácia OM z ČR vyslala už štvrtýkrát zdravotnícky tím na pomoc do Ghany. Popri pomoci chorým, ktorí nemajú normálny prístup k lekárskemu ošetreniu, sa mohli s ľuďmi deliť o lásku Pána Ježiša. Ošetrili temer 2500 pacientov a 250 ľudí sa rozhodlo pre život s Kristom. Medzi vyšetrenými bol aj miestny náčelník, ktorý sa neobrátil kvôli obave, že by vo väčšinovo moslimskom prostredí stratil rešpekt.

Zdroj správ: OM ČR


na začiatok  |  archív 2017