logo BEREA
  


  MODLITBY :: modlitebné námety
:: námety e-mailom
:: bratské hnutie 2003
:: IDOP 2004
 

Kresťanské centrum BEREA
Okružná 3190
900 01 Modra
 
berea@berea.sk
 
IČO: 30794358
 
Bežný účet:
IBAN SK55 1100 0000 0026 2901 0205
Účet na príspevky: IBAN SK42 7500 0000 0040 2506 9774
ďalšie detaily >

Modlitebný servis KC BEREA

Archív modlitebných námetov

Kresťanské zbory na Slovensku

13. týždeň (23. - 29. marec 2020)

Milí bratia a sestry,
prosíme o modlitby za podkarpatské kresťanské zbory: Modra, Pezinok a Bratislava-Rača.

Prihovárajme sa aj za chorých a ohrozených vírusovou epidémiou, vládu a úrady, zdravotníkov a predavačov, i za našich veriacich bratov a sestry, aby sme boli ľuďmi nádeje.


TALIANSKO - POĽNÁ NEMOCNICA PRINÁŠA NÁDEJ

Kresťanská organizácia Samaritan's Purse otvorila v talianskom meste Cremona núdzovú poľnú nemocnicu pre vážne chorých infekciou SARS-CoV-2. V stanoch vedľa normálnej nemocnice sa nachádzajú špecializované respiračné jednotky, v ktorých slúžia desiatky lekárov a zdravotníkov. S nimi spolupracujú miestni kresťania, ktorý s chorými zdieľajú evanjelium. Preťažení lekári z miestnej nemocnice oceňujú túto pomoc i nádej, ktorú veriaci prinášajú mestu.

Zdroj správ: Samaritan's Purse


na začiatok

12. týždeň (16. - 22. marec 2020)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Kresťanské zbory Bratislava, Devínska Nová Ves a Šamorín aj malé miestne zhromaždenia na Záhorí.

Prihovárajme sa za starších zborov i všetkých veriacich, aby nachádzali spôsoby, ako budovať spoločenstvo, rast vo viere a vzájomnú podporu, keď nie je možné spoločné stretávanie v zboroch.


ČÍNA - ZÁKAZ KÁZNÍ CEZ INTERNET

Následkom epidémie koronavírusu v Číne prudko stúplo využívanie internetu na kázanie Božieho slova. Aj neregistrované cirkvi využívajú toto médium, keď im úrady bránia v zhromažďovaní. Vedenie provincie Šandong teraz vydalo zákaz publikovania kázní na internete. Prosme o múdrosť pre vedúcich bratov v cirkvách, ako napĺňať hlad po Božom slove a spoločenstve.

Zdroj správ: Religious Liberty Prayer Bulletin


na začiatok

11. týždeň (9. - 15. marec 2020)

Milí bratia a sestry,
tento týždeň sa modlime za východné Slovensko: zbor v Batizovciach a zhromaždenia v Prešove a okolí.

Prosme aj za lekárov a úrady, cirkev aj všetkých občanov, aby sme si múdro počínali v tomto období hrozby koronavírusu, a prežívali Boží pokoj.


NÁVŠTEVA Z AFRIKY V EURÓPE

V týchto týždňoch je na návšteve bratských kresťanských zborov vo viacerých európskych krajinách brat Mulugeta Ashagre, evanjelista a zakladateľ zborov v Etiópii. Minulý týždeň bol v Poľsku, tento týždeň v Českej republike, nasledovný na Slovensku a ďalšie dva v Nemecku. Kvôli vírusovej epidémii jeho návšteva naráža na rad problémov, viaceré zhromaždenia museli byť odrieknuté. Prosíme o Božie vedenie a milosť pre jeho službu.


na začiatok

10. týždeň (2. - 8. marec 2020)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanské zbory a zhromaždenia na severe Slovenska - Martin, Turany, Krpeľany, Žilina, Čadca a Dolný Kubín.


EGYPT - BIBLIE NA KNIŽNOM VEĽTRHU

Biblická spoločnosť dostala možnosť vystavovať svoju literatúru na Medzinárodnom knižnom veľtrhu v Káhire. Veľa ľudí malo záujem o Božie slovo i o rozhovory. Modlime sa, aby tieto kontakty priviedli mnohých ku Kristovi. Myslime aj na všetkých, ktorí nesú evanjelium v severnej Afrike. Sú indície, že súčasná sloboda k evanjelizácii v tejto časti sveta sa môže čoskoro zúžiť.

Zdroj správ: Echoes International


na začiatok

9. týždeň (24. február - 1. marec 2020)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanský zbor v Púchove i za miestne zhromaždenie v Nimnici.


PAKISTAN - ÚNOSY A NÁSILNÉ KONVERZIE

Vlani v októbri bola 14-ročná kresťanka Huma unesená z domu. O niekoľko dní jej rodina dostala oficiálnu správu o jej konverzii k islamu a sobáši s únoscom 600 km ďaleko. Rodičia to dali na súd, Huma však na prvom pojednávaní v novembri nebola. Občiansky zákon nedovoľuje sobáše detí do 18 rokov bez súhlasu opatrovníkov, ale toto sa obchádza nadradeným zákonom šaría, a tak súd 3. februára za 5 minút rozhodol v prospech únoscu. Rodina sa odvolala na najvyšší súd, ktorý má rozhodnúť 4. marca. Je tu nádej i obavy z krivenia práva. Prosíme o modlitby za Humu, jej rodinu i ohrozené kresťanské ženy v Pakistane.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

8. týždeň (17. - 23. február 2020)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za kresťanský zbor vo Zvolene a domov dôchodcov ÉLIM, i miestne zhromaždenia v okolí: Banská Bystrica, Hronec, Dúbravica, Sucháň a Lučenec.


THAJSKO - OBČANIA A MIGRANTI

Viac než 90 % obyvateľov Thajska sú budhisti, kresťanov je menej než 1 %. Niekedy sú v spoločnosti zaznávaní a marginalizovaní, ale vláda ich neprenasleduje. Značný podiel kresťanov je však medzi státisícmi ilegálnych prisťahovalcov za Mjanmarska, Laosu, Pakistanu či Nepálu, ktorí hľadajú v Thajsku bezpečie. Kresťanská pomoc a evanjelizácia medzi nimi prináša dobré ovocie.

Zdroj správ: Bridgeway Publications


na začiatok

7. týždeň (10. - 16. február 2020)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Božie požehnanie pre zbory a zhromaždenia na hornom Ponitrí: Prievidza, Zemianske Kostoľany, Lehota pod Vtáčnikom a Horná Ves.


TURECKO - DEPORTÁCIE ZAHRANIČNÝCH PRACOVNÍKOV

V roku 2019 bolo bez varovania z Turecka deportovaných 45 misionárov s rodinami a ďalších kľúčových kresťanských pracovníkov, alebo im bol odoprený opätovný vstup po opustení krajiny. Je to jeden z príznakov toho, ako sa Turecko uzatvára pred kresťanstvom, ktoré tu v dobe prvej cirkvi zažívalo rozmach. Zostaňme v modlitbe s tureckými veriacimi.

Zdroj správ: Echoes International


na začiatok

6. týždeň (3. - 9. február 2020)

Milí bratia a sestry,
v tomto týždni sa modlime za veriacich v zboroch v Novom Meste nad Váhom a Trenčíne aj zhromaždenia v Piešťanoch a Zemianskom Podhradí.


SUDÁN - DRUHÝ POŽIAR

28. decembra oheň zničil 3 kresťanské kostoly v dedine Bout na Modrom Níle. Kresťania si rýchlo vybudovali provizórne budovy, aby sa mali kde stretávať. 16. januára všetky tri znova vyhoreli. Hoci incidenty boli hlásené polícii, tá nemá záujem vyšetriť, kto je zodpovedný za podpaľačstvo, a to napriek tomu, že vojenská vláda sa po skončení diktatúry prezidenta Bašíra stavia zmierlivejšie ku kresťanským veriacim.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

5. týždeň (27. január - 2. február 2020)

Milí bratia a sestry,
modlime sa za Kresťanský zbor v Nitre i malé miestne zhromaždenia v Nových Zámkoch a Čankove.


NIGÉRIA - VERNÝ AŽ DO SMRTI

Kazateľa Bratskej cirkvi Lawana Andimiho uniesli teroristi z Boko Haram 3. januára. Napriek úsiliu a modlitbám cirkvi ho 20. januára sťali. Krátko pred popravou na videu vyjadril svoju vieru v Božiu zvrchovanosť. Svojej rodine odkázal: "Boh je stále živý… Neplačte a netrápte sa, ale za všetko ďakujte Bohu." Kresťania žiadajú vládu moslimského prezidenta, aby podnikla všetky potrebné kroky pre ochranu ich životov.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

4. týždeň (20. - 26. január 2020)

Milí bratia a sestry,
prosíme o modlitby za Kresťanské zbory v Trnave, Seredi a Galante.


BANGLADÉŠ - MENŠINA V MENŠINE

Medzi moslimskými Rohingami, ktorí ušli z Mjanmarska do Bangladéša, bolo niekoľko kresťanov. Keď viacerí v utečeneckých táboroch uverili v Pána Ježiša, moslimskí vodcovia hrozia, že všetkých kresťanov z tábora vyženú. Títo kresťania potrebujú naše modlitby.

Zdroj správ: Bridgeway Publications


na začiatok

3. týždeň (13. - 19. január 2020)

Milí bratia a sestry,
prosíme o modlitby za podkarpatské kresťanské zbory: Modra, Pezinok a Bratislava-Rača.

V tomto týždni sa veriaci na Slovensku spájajú k spoločným modlitbám v rámci Aliančného modlitebného týždňa 2020 na tému Na ceste domov.


BLÍZKY VÝCHOD - KRESŤANIA V NEPOKOJNOM SVETE

V čase rastúceho napätia medzi Iránom a USA prosíme o modlitby za menšinové kresťanské komunity a misionárov v krajinách Blízkeho Východu. Prosme o Božiu ochranu, múdrosť a pokoj.

Zdroj správ: Echoes International


na začiatok

2. týždeň (6. - 12. január 2020)

Milí bratia a sestry,
už zakrátko vstupujeme do Nového roka s očakávaním na Božie vedenie a pomoc. Aj v tomto roku chceme pokračovať s námetmi na modlitby za kresťanské zbory na Slovensku i za cirkev niekde v zahrmodlime sa za Kresťanské zbory Bratislava, Devínska Nová Ves a Šamorín aj malé miestne zhromaždenia na Záhorí.


ČÍNA - DLHÝ TREST PRE PASTORA

Pastor Wang I z jednej z nepovolených domových cirkví v Číne, bol odsúdený na 9 rokov väzenia, stratu občianskych práv na 3 roky a prepadnutie majetku. Je to jeden z najprísnejších trestov pre kresťanov v Číne za dlhé obdobie. Bol obvinený za "podvracania štátnej moci" a "ilegálne obchodné praktiky", čím sa myslí vydávanie literatúry bez štátneho súhlasu. Ostatní veriaci sa naďalej zhromažďujú napriek prísnemu dozoru polície. Prosíme o modlitby za Wanga, jeho zbor i čínsku cirkev.

Zdroj správ: Hlas mučeníkov


na začiatok

1. týždeň (30. december 2019 - 5. január 2020)

Milí bratia a sestry,
už zakrátko vstupujeme do Nového roka s očakávaním na Božie vedenie a pomoc. Aj v tomto roku chceme pokračovať s námetmi na modlitby za kresťanské zbory na Slovensku i za cirkev niekde v zahraničí.

Tento týždeň sa modlime za východné Slovensko: zbor v Batizovciach a zhromaždenia v Prešove a okolí.


BHUTÁN – EVANJELIUM CEZ FILM

V Bhutáne a príležitostne aj za hranicami v severnej Indii sa podarí zorganizovať verejnú projekciu filmu Ježiš, hoci úrady sú takmer vždy proti a odmietajú dať povolenie. V takom prípade si ľudia požičiavajú film a pozerajú ho doma. Výsledkom sú desiatky obrátených a pokrstených v tejto uzavretej oblasti.

Zdroj správ: Bridgeway Publications


na začiatok  |  archív 2019